Włosy farbowane jak o nie dbać.

lip 3, 2020 przez

Włosy farbowane jak o nie dbać.

Jak pielęgnować włosy farbowane?

Włosy, które trzeba często farbować, trochę kosztują. Jeśli szybko pojawiają się siwe, to czasem twoja wizyta wymaga usługi fryzjerskiej raz w miesiącu. Istnieją jednak sposoby, by wydłużyć czas pomiędzy kolejnymi wizytami u fryzjera. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja i kilka sposobów na to, jak przedłużyć kolor na włosach farbowanych.

Włosy farbowane jak o nie dbać.

Im częściej płuczesz włosy, tym szybciej wypłukujesz ich kolor. Najlepiej zaraz po wizycie stosować przez pewien okres odżywki do włosów, które nie wymagają spłukiwania. W ten sposób zamykają one strukturę włosa i ograniczają uwalnianie się pigmentu. Włos po koloryzacji jest porowaty, otwarty i łatwiej absorbuje wodę. Nie używaj też do mycia głowy wody gorącej, tylko letniej. Kolor szybciej płowieje przy wyższych temperaturach. To samo tyczy się słońca. Kolory są mało odporne na promieniowanie UV. Jeśli wychodzisz na plażę, koniecznie wkładaj kapelusz. Pamiętaj, że stosowanie suszarek, prostownic, laminarek czy lokówek przyczynia się do szybkiej utraty koloru. Stylizacje na gorąco wysuszają mocno włos i pozbawiają je cennych składników. Jeśli już musisz, to przed użyciem gorących urządzeń użyj produktów, które będą chronić włosy przed gorącą temperaturą. Stosuj odpowiednie preparaty i maseczki do włosów farbowanych. To nie tylko je nawilży, ale też przedłuży trwałość koloru. Używaj serum, które aplikowane jest na nasadę włosów. Wybieraj te, które nie obciążą włosów. Olejki arganowe i łopianowe nie przetłuszczają, więc nie musisz przy ich stosowaniu myć włosów codziennie.

Samodzielne farbowanie i ścianie.

Te czynności też mają wpływ na terminowanie się koloru na włosach. Pamiętaj, że kiedy sama farbujesz włosy w domu, musisz zacząć od ich nasady. Następnie przechodź na odcinek środkowy, a potem na końcówki. To ważne by kolor w miarę możliwości rozłożyć równomiernie. Kiedy będzie się wypłukiwał, szybko zobaczysz nierównomierne nałożenia. Kolor trzyma się dłużej na włosach zdrowych, więc warto też je regularnie podcinać i dbać.

 

Podobne

Tagi