Adres wewnętrzny

mar 16, 2017 przez

Adres wewnętrzny

IP, czyli Internet Protocol, jest istotnym elementem w sieci. Co to takiego jest ? Jak go sprawdzić ? Czy zawsze jest taki sam ?
IP składa się z czterech liczb, które oddzielane są od siebie kropkami. Jest to protokół komunikacyjny, który zapisuje nasze kroki w internecie i pomaga nawiązać łączność, a także doprowadzić do wymiany danych.
Adres IP nie zawsze jest taki sam. IP zewnętrzne możemy sprawdzić w internecie. Natomiast IP wewnętrzne sprawdzamy w komputerze.

 

Każde z nich jest inne, ale przypisane dla naszego sprzętu.
Jak sprawdzić moje wewnętrzne IP ? To proste, ale ważne, aby wykonywać wszystkie ruchy krok po kroku. Na początek klikamy na Start. Tam znajdujemy lupkę, która umożliwi nam wyszukiwanie koniecznych elementów. Wpisujemy cmd. Wyskakuje nam – wiersz poleceń. Wybieramy go i otwieramy. Tam musimy wpisać kolejną komendę – ipconfig. Potem wyskakują nam informacje dotyczące naszego komputera oraz nasz adres IP. Znalezienie go nie jest trudne. Każdy może więc w prosty sposób sam sprawdzić sobie, jakie posiada wewnętrzne IP, przypisane do danego komputera. Szybko, prosto, skutecznie.

Podobne

Tagi