Opis danych

kwi 10, 2017 przez

Opis danych

Internet jest bardziej złożony, niż na pierwszy rzut oka może nam się wydawać. Patrząc powierzchownie wszystko wydaje się dosyć proste i przejrzyste. Jednak pod tą otoczką znajduje się masa kodów, komend, haseł i opisów, które wszystko porządkują.

Jednym z elementów jest na przykład meta name description. Jest to znacznik, który wykorzystuje się jako opis strony. Składa się z maksymalnie 155 znaków. Jego rola jest niezwykle istotna.
Z jednej strony może służyć do pozycjonowania tekstów, stron. Ale dzieje się tak niewielkim stopniu. Częściej jest tak, że jest to po prostu opis tego, co znajduje się na stronie. Zakres treści. Jednak może stanowić ważny element w procesie popularyzacji strony. Dlaczego ?
Jeśli tekst jest ciekawy, interesujący, a wręcz intrygujący czytelnika, to wtedy wybierze on właśnie naszą stronę i to na niej zgłębi swoją wiedzę w danym zakresie, a nie korzystając z innej. Tekst musi być więc unikatowy, wyjątkowy, zaskakujący, ale informujący o tym, czego dotyczy.
Napisanie takiego opisu nie jest najprostsze, ale może przynieść fantastyczne efekty, jeśli będzie to odpowiednio atrakcyjny tekst.

Podobne

Tagi