Senior ćwiczy w domu

gru 1, 2020 przez

Senior ćwiczy w domu

W okresie pandemii większość z nas pozostaje w zaciszu domu i nie zawsze mamy możliwość zadbać o nasze zdrowie, A w szczególności o kondycję fizyczną. Ten sam problem mają aktualnie również osoby starsze. Dlatego też warto się zastanowi jakie ćwiczenia dla osób starszych mogą wykonywać nasi najbliżsi w domu razem z nami lub też we własnym towarzystwie. Jest to dla nich bardzo ważne dla zachowania zdrowia i pogody ducha. Możemy również zachęcać rodziców i dziadków do spacerów czy też wychodzić razem z nimi.

Możemy również zastanowić się nad zakupem sprzętu do ćwiczeń. Współcześnie sprzęt tego rodzaju nie jest już taki drogi i możemy to spokojnie zamówić za pośrednictwem Internetu. Możemy również pomyśleć o zakupienie zwykłej maty do ćwiczenia jogi i przy jej pomocy wykonywać podstawowe ćwiczenia. Już samo rozłożenie takiej maty pozwala nam stworzyć odpowiednie miejsce do wykonywania podstawowych ćwiczeń w różnych pomysłach. Pamiętajmy jednak że każdy trening musi się rozpocząć rozgrzewka. Mogą to być zwykłe ćwiczenia rozciągające pozwalające nam przygotować ciało do dalszego wysiłku. W trakcie treningu warto wykonać kilka salonów i przyrządów wzmacniających nasze ciała. Gdy już się trochę zmęczony warto usiąść lub położyć się na macie by wykonywać dalsze ćwiczenia w wygodniejszej pozycji. Mogą to być skłonny do wyprostowanych nóg czy też umorzenie nóg na linie bioder. Możemy również zwyczajnie odpocząć regulując oddech i przetaczając się z boku na bok. W końcu to również doskonały ćwiczenie. Pamiętajmy jednak, by po każdych tego rodzaju ćwiczeniach rozciągnąć również mięśnie kręgosłupa, to bardzo ważne A możemy to zrobić na przykład poprzez powolny wykonanie skłonny i dokładnego wzrostu.

Pamiętajmy również, że naszych ćwiczeń nie musi być zbyt dużo A trening nie musi się kończyć strumień potu na plecach. Ważne żeby nasze ćwiczenia wykonywać dokładnie i systematycznie . Pamiętajmy również, że ćwiczenia doskonale wykonuje się w towarzystwie innych osób, więc warto od czasu do czasu poćwiczyć z naszymi seniorami.

 

Podobne

Tagi