Zielona herbata – dla kogo zakazana?

cze 12, 2017 przez

Zielona herbata – dla kogo zakazana?

Wydaje się, że takie napoje jak herbata, w porównaniu z kawą, nie powinny nikomu zaszkodzić. Jest to jednak błędne przekonanie. Picie herbaty – zarówno czarnej, jak i zielonej – w dużych dawkach może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia lub zahamowania rozwoju rozwijającego się dziecka. Dlaczego? Wszystko z powodu teiny, która działa pobudzająco, ale i toksycznie na organizm. W przypadku osób, które piją zbyt wiele herbat może dojść do anemii.

Kto zatem powinien ograniczyć picie takiego napoju jak zielona herbata? Przede wszystkim: osoby chore na serce, z nadciśnieniem tętniczym oraz z jaskrą. Najlepiej, żeby spożycie owego napoju ograniczyły również osoby starsze. Naukowcy podkreślają, iż owy gatunek herbaty może zaszkodzić nawet dzieciom. Dlatego najlepiej wstrzymać się z podawaniem herbaty do co najmniej 10 roku życia.
Czy jest jakiś ratunek dla starszych i młodszych wielbicieli herbat? Owszem. W specjalistycznych sklepach (najczęściej w tych z ekologiczną żywnością) możemy odkryć pokłady takiego napoju jak zielona herbata, która jest pozbawiona teiny. W związku z tym możemy ją pić bez ograniczeń.

Podobne

Tagi